Süper Gazeteciler 4 - Belalı Davetiye Süper Gazeteciler 4 - Belalı Davetiye Zeynep Özatalay

Süper Gazeteciler 4 - Belalı Davetiye

(2 oy)

Tanıtım

Süper Gazeteciler, yedinci sınıfa giden dört arkadaşın kendi çabalarıyla hazırlayıp dağıttıkları Süper Gazete’yi hazırlarken karıştıkları heyecan dolu serüvenleri anlatıyor; arkadaşlıklarını, okul ve aile ilişkilerini genç okurlarıyla içtenlikle paylaşıyor. 
10-14 yaşındaki gençlerin, ergenliğe girişte karşılaştığı sorunlarının da yansıtıldığı romanlar, sürükleyici dili ve heyecanlı öyküleriyle, okurlarını daha ilk sayfalardan serüvene katıyor.
Selin, Evren, Elif ve Yener, Süper Gazete’ye heyecan katmak için değişik röportaj konularının peşindedir, ancak her defasında kendilerini tehlikenin odağında bulurlar...

Son sayfasına kadar heyecan dolu maceralar...

Süper Gazeteciler Seti 4. kitap

PAYLAŞIMLAR: 

Ebrar Doğan <Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.>

Merhabalar;
Süper Gazeteciler kitabı şimdiye kadar okuduğum kitapların en iyilerinden kesinlikle birtanesi acaba 5.Kitap çıkacak mı? açıkçası çıkmasını çok isterim
Sevgiler

+

Nazlı Meram Sağlam <Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.>

Sevgili Aytül Akal;
Yazdığınız Süper Gazeteciler adlı serinin 4 cildini de okumuş bulunmaktayım. Kitaplarınızı o kadar çok beğendim ki 4 günde  4 kitabı da bitirdim.Sizden ricam, bu seriye devam etmenizdir. Eğer etmezseniz benim için büyük bir kayıp olacaktır. Sizi ve eserlerinizi çok seviyorum.
Sevgilerle...

+

Buket Aşkın Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

SEVGİLİ AYTÜL ABLA
SİZİN SÜPER GAZETECİLER SERİSİNİ ZEVKLE OKUYORUM, OKUMAKTAYIM.
FAKAT SİZDEN BİR İSTEĞİM OLACAK LÜTFEN SÜPER GAZETECİLER 5.6.7. VB. SERİLERİNİ ÇIKARMANIZI İSTİYORUM.
SEVGİLERİMLE...?????

*

Süper Gazeteciler serisinin doğuş hikayesi:
Aytül AKAL

Süper Gazeteciler 4 (Belalı Davetiye 2009)

Yıl 1999 sonları… Bir etkinlikteydim.
“Sizden artık roman istiyoruz!”
Nee? Roman mı? Eyvah!
Ben masal yazardım, öykü yazardım, şiir yazardım…ama roman? Nasıl yazılır...yazabilir miyim? Sayfalar dolusu...yaz yaz yaz…sıkılmaz mıyım?
Yok, ille tutturdular: “Roman da roman…”
"Kaçıncı sınıftasınız?”
“Yediiiii!”
Haklılardı. Yedinci sınıfta elbet roman okumak isteyeceklerdi.
Ama roman nasıl yazılır, bilmiyorum ki...

Düşündüm... ben yedinci sınıftayken ne yapıyordum? Ne mi? Bir sınıf gazetesi çıkarıyordum (resmi kaydırırsanız bir örnek görürsünüz). Evde telefon bile olmadığından tek başıma elle yazarak hazırlıyordum gazeteyi. Hadi diyelim ki yazacağım romanın kahramanı yedinci sınıfa gidiyor ve gazete çıkarmak istiyor… Herhalde ekip kurardı; herhalde benim gibi elle yazmaz; teknolojinin bütün olanaklarını kullanırdı; hatta fotoğraf yerleştirip renkli çıkış bile alırdı. Eğer gençler için yazacaksam, benim de teknolojiyi kullanmaya başlamam gerekti… İş yerimde elektrikli daktilo kullanıyordum. “Alın şu daktiloyu önümden. Yalvarsam da ağlasam da katiyen geri vermeyin,” dedim ve bilgisayara geçtim.
Tombul, küçük bir Machintosh… Nasıl kullanılır, kayıt nasıl yapılır, çıkış nasıl alınır… Şimdi çok kolay görünen temel şeyler, o sıralarda o kadar yeniydi, bilen de o kadar azdı ki. Yanlış tuşa basıp birkaç bölümü siliverdiğimde üzüntüden hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. Metnin tek komutla geri getirilebileceğini bilmeden…
Bir acemiliğim de, bilgisayar başında heyecan içinde kasılarak dur durak bilmeden saatlerce yazmanın yanlış olduğunu bilmememdi… Romanı bitirmeye yakın omuzlarım kilitlenmiş, ceket giyemez, saçımı tarayamaz duruma gelmiştim. Kollarımı yeniden havaya kaldırabilmek için üç hafta fizik tedavi gördüm!

Süper Gazeteciler'i tek roman olarak yazmıştım, devamını yazmak aklımın ucundan geçmiyordu, bu nedenle "Süper Gazeteciler”, kitabın ana başlığı idi. Seriye dönüşünce, birbirinden ayrılsın diye diğerlerine alt başlık koydum ama ilk kitap hep tek başlıkla kaldı.
İkinci ile üçüncü kitap arasında neden 6 yıl olduğu da ayrı hikaye...
Süper Gazeteciler (2000)
Süper Gazeteciler Parktaki Esrar (2001)
Süper Gazeteciler Likörlü Çikolata (2007)
Süper Gazeteciler Belalı Davetiye (2009)

 

 

Okunma 801 kez