Açıl Maske Açıl Açıl Maske Açıl Mustafa Delioğlu
Video Tanıtımları Göster

Açıl Maske Açıl

(1 Oylayın)

Tanıtım

Maskenin altında kim var?

Büyük beğeniyle okunan Açıl Kapı Açıl ve Açıl Bahçe Açıl kitaplarının olumlu yankılarının ardından yepyeni bir resimli kitap projesi: Açıl Maske Açıl.
“Abla olmak zor iş!
Kardeşinin haylazlıklarına katlanmak yetmezmiş gibi bir de yıl sonu gösterisini izlemeye gitmek, çekilecek dert değil. Üstüne üstlük, kulisteki kalabalık arasından kardeşini bulup çıkarmak da cabası!
Hoop, yakaladım!
Çıkar maskeni bakalım, gösteri bitti.
Nasıl olur, sen kardeşim değilsin ki!
Hah, şimdi buldum!
Ay, yine o değil!
Öff, şu kardeşim yok mu!..”
Çocuk edebiyatının renkli kalemlerinden Aytül Akal, evrensel motifler kullanarak her kültürün kendine özgü farklılıkları olduğunu hatırlattığı bu öyküsünde; okurlarını, özgünlük ve hoşgörü kavramları üzerine düşünmeye yönlendirirken, satır aralarına serpiştirdiği küçük mesajlar yoluyla da “tek tip birey” olmaya karşı eleştirel bir yaklaşımda bulunuyor.
Şiirsel dili ve gök kuşağının renkleriyle boyanan resimleriyle Açıl Maske Açıl, çocukları farklı kültürlerle tanıştırarak hoşgörüye yönlendiren, cesur ve yaratıcı bir kitap.

*

PAYLAŞIMLAR:

kitapokuhadianne / Instagram

❤️Biz maskeleri çok severiz. Ben en çok venedik maskelerini severim, büyük kızım keçeden yapılan maskeleri, küçük olan kızım da kağıttan kendi yaptığı maskeleri sever. ?? . Açıl Maske açıl kitabı bu yüzden çok ilgimizi çekti. Abla olmak zor iş! Kardeşinin haylazlıklarına katlanmak yetmezmiş gibi bir de yılsonu gösterisini izlemeye gitmek, çekilecek dert değil. Üstüne üstlük, kulisteki kalabalık arasından kardeşini bulup çıkarmak da cabası! Bir sürü maskeli insan arasında kardeş aramak mı?? ?? Hangisi acaba?? Farklı kültürlere atıfta bulunan bu kitabın çizimleri de gerçekten çok hoş. Bu kitapla birlikte seriyi de tamamlamış olduk. ??

Okunma 889 kez