Söz Vermiştin Ama Anne Söz Vermiştin Ama Anne Huban Korman

Söz Vermiştin Ama Anne

(1 Oylayın)

Tanıtım

Çocuk edebiyatının usta kalemlerinden Aytül Akal’dan okul öncesi dönemdeki çocuklar için iki yeni kitap.
Anne ve babası ile oynamak, onlarla vakit geçirmek isteyen bir kız çocuğunun bakış açısından anlatılan hikâyeyi usta illüstratör Huban Korman resimledi. 
Verilen sözlerin peşine düşen bir kız çocuğu ile annesi arasında yaşanan sıcacık bir öykü!
Hayal dünyası sınır tanımayan herkes için...

PAYLAŞIMLAR:

emilianata

emilianata Son zamanlarda çocukların anne babalarıyla olan iletişimlerine dair kitaplarda artış var ve ben de bundan fazlasıyla memnunum. Bugün masamda bu konuda yazılmış iki sıcak hikâye var.
Söz Vermiştin Ama Anne’de annesiyle oynayacağı oyunların heyecanıyla uyanan ve ailesini uyandıran küçük kız, o gün gelen konuklardan dolayı annesiyle oynayamayacağını öğrenir, fakat bu ona engel olmaz. Günün sonunda aslında anne yemek yaparken, kurabiye yaparken, baba hep anne ile beraber çalışıyordur ve çocuk ise hayal gücünün sayesinde doyasıya oynamıştır. Bu kitapta en çok sevdiğim kısım, babanın da anne kadar gözükmesi ve her şeyi beraber yapmaları oldu diyebilirim. Bu mesajı önemli buluyorum.
Söz Vermiştin Ama Baba’da ise bu sefer küçük kız babası ile piknik yapacaktır, fakat babanın yazması gereken mesajlar vardır, ilgilenmesi gereken pek de gözükür olmayan ama hiç bitmeyen işler. Sonunda pikniğe çıktıklarında ise kız yine hayal gücünün sonsuzluğundan faydalanıp, oyunlar kurgularken, baba ise olanca gerçekçiliğiyle oyuna tam olarak katılamaz bir türlü, hatta dışarıda olmaktan biraz da şikayet eder. Kitabın en güzel tarafı kızın babasının bu yönünün de farkında olması bence. Çocuklar her şeyin farkında sonuçta, onlara verip de unuttuğumuz sözlerimizi ya da oyunlarına ne kadar dahil olduğumuzu hepsi biliyor??‍♀️? Buradaki kız biraz sizin, bizim evdeki ufaklık, anne biraz ben ya da sen, baba da aynı şekilde, iki öykü de hem gerçekçi, hem sıcak, hem de yetişkinliğe tuttuğu aynayla aynı zamanda bir eleştiri. Çocuklar için değil anne babalar için yazılmış gibi biraz ❤️ Aytül Akal’ın ustalığı, Huban Korman’ın güçlü çizimleriyle beraber etkili, sıcak iki öykü kitabı olmuş.

 

Okunma 748 kez