Meraklı Uzay Çocuğu Meraklı Uzay Çocuğu Esin Şahin

Meraklı Uzay Çocuğu

(2 oy)

Tanıtım

Bu çocuklar başka, bu çocuklar uzaylı...

Meraklı uzay çocuğu dünyayı ziyaret etmek istemiş, ama kaşla göz arasında uçan dairenin düğmelerine rastgele basınca uçan daire başka bir gezegene inivermiş...

Uzaylı Çocuk Masalları 1. kitap

PAYLAŞIMLAR:

minikitapia #Instagram

Meraklı Uzay Çocuğu, her türlü makineyi karıştırıp kurcalamaya pek bir meraklıymış. Bir gün Dünya’yı ziyaret etmek istemiş. Babası, onu uçan daireye bindirip, rotasını Dünya’ya ayarlamış. Ama meraklı uzay çocuğu, kumandayı merak edip, düğmeleri kurcalayınca kendini başka bir gezegende bulmuş. Bu gezegende, bazı çocukların yaramazlıkları nedeni ile zor durumda olan bir çiçek, bir sinek ve bir araba ile karşılaşmış ve hepsine yardım etmiş. Bu ziyaretin ona öğrettiği önemli bir şey olmuş: Merak etmek ile zarar vermek arasında önemli bir fark vardır! .
Aytül Akal, fantastik bir kurgusu olan bu kitapta hem çocuklara hem büyüklere mesaj veriyor bence. Bizim toplumumuzda, meraklı çocuklar çoğunlukla yaramaz olarak nitelendiriliyor. Halbuki, başkasına ya da kendisine zarar vermediği sürece çocukların meraklı olması hiç de kötü bir şey değil.

Okunma 1434 kez